Sałatka fantazja

Sałatka ta powinna się nazywać „na winie” bo daję do niej to co mi się nawinie w lodówce. Ale „fantazja” brzmi o wiele lepiej. Zaczęłam ja robić wiele lat temu jak nie miałam pomysłu na kolację a mój syn był bardzo głodny i domagał się czegoś dobrego. Robiliśmy tę sałatkebardzo często razem i puszczaliśmy wodze fantazji. Robiłam ją róznież w wielu miejscach na świecie, tam gdzie bywałam w gościach. Jedna z moich bywszych gospodyń upomniała się o ten przepis. Choc przepis to za dużo powiedziane, bo kazdy może wymyśleć sobie swoja własną sałatkę. Ilości składników sa zdecydowanie umowne. Włąściwie sałatka za każdym razem smakuje inaczej ale baza w postaci kaszy czy ryżu musi być. No i nie polecam kukurydzy z puszki. To już wtedy nie jest to.

Składniki: 20 dkg kaszy pęcak (ryżu, drobnego makaronu), puszka tuńczyka w zalewie lub oleju, mała cebula, 2 jajka, pół puszki groszku konserwowego, 2 ogórki kiszone lub konserwowe, kilka rzodkiewek, natka pietruszki, majonez , jogust, przyprawy. Można dodać również cukinię, paprykę, a zamiast tuńczyka może być wędlina, mięsa pozostałe z obiadu itp.
Wykonanie: ugotować kaszę na sypko, a jajka na twardo, wszystkie skłądniki pokroić w kostkę, wymieszać, dodać majonez, jogurt i przyprawy.

Zapraszam do komentowania!

*

.