Super rogaliki

Sam zestaw i jakość składników sugeruje, że rogaliki będą wspaniałe. Niestety również niezbyt tanie. W końcu jednak można czaszami zaszaleć w kuchni i zrobić coś wykwintnego. Trochę czasu trzeba poświęcić tym rogalikom, ale zachęcam. Mogą być trudności z dostaniem grubego cukru. W domu mojej mamy był to jeden z najbardziej strzeżonych produktów. Pilnowała żeby przez pomyłkę nie znalazł się w czyjeść kawie  lub herbacie. W dobrych  sklepach trzeba szukać cukru rafinady. We Wrocławiu kupowałąm go w Epi i na stoisku  kawowyn na Hali Targowej
Składniki: 1kg mąki tortowej, 1 kostka masła, 1 1/2 kostki margaryny Kasi, 7 żółtek, 1 jajko, 10dkg drożdży, (rozpuścić w 1 łyżce mleka), trochę więcej jak 1 szklanka dobrej śmietany.
Wykonanie: wszystkie składniki połączyć i zagnieść ciasto jak na pierogi (luźne, miękie). Niech poleży 10-15 min. leży na stolnicy.
Wałkujemy na grubość 1/2 cm i kroimy kadraty 4×4. Do środka dajemy dobrą marmoladę, zwijamy, moczymy w rozbitym białku i w w grubym cukrze. Pieczemy na złoty kolor w 150 stopniach.

Zapraszam do komentowania!

  1. Bronia Says:

    Przepis na rogaliki mnie zaintrygował. Sama piekę rogaliki i drożdżowe i kruche. Warto spróbować. Myślę ,że z takiej ilości składników nikomu nie zabraknie i jeszcze zostanie…Pozdrawiam ..Bronia

Zapraszam do komentowania!

*

.