Sałatka wspaniała

Czasem ma się ochotę na coś wyjątkowego, więc jeśli jest okazja aby zrobić sałatkę „wspaniałą” warto z niej skorzystać. Wiadomo sałatki można prawie dowolnie komponować z różnych składników, niejniej jednak warto skorzystać z podpowiedzi tych, którzy przepis już wypróbowali. Już przy lekturze ślinka leci.

Składniki: 1 puszka zielonego groszku, 2 pomarańcze, 1 mały zielony ogórek, 1 jabłko, 2 strąki marynowanej papryki, 100 g sera gouda lub ementaler, 1 nieduża puszka tuńczyka, kilka łyżek majonezu, liście sałaty, zielona pietruszka, kilka włoskich orzechów.
Wykonanie: Groszek osączyć, pomarańcze obrać ze skórki i podzielić na cząstki, każdą pokrajać na drobniutkie kawałki, jabłka, ogórek (obrane ze skórki) oraz ser pokrajać w drobną kostkę, paprykę – w paski, orzechy, z wyjątkiem kilku do przybrania, grubo usiekać. Rybę wyjąć z puszki i podzielić tak, by w każdej porcji znalazł się jej kawałek. Wszystkie składniki sałatki, oprócz całych orzechów i papryki marynowanej, lekko wymieszać z majonezem, ułożyć w szklanych pucharkach na liściach sałaty, przybrać usiekaną zieleniną, papryką i orzechami.

Zapraszam do komentowania!

*

.