Mazurek jabłkowy

Trzeba iść za ciosem i podpowiadać drogim  gościom tej strony kolejne przepisy na mazurki. Tym razem jabłkowy. Ktoś mógły zarzucić, że to po prostu szarlotka. Jednak się nie zgodzę z tym „kimś”. Jednak jak zobaczymy gotowe już ciasto to od razu będzie widać, że to mazurek, zresztą  jest Wielkanoc więc nie powinno być tu żadnych wątpliwości.

Składniki: Kruche ciasto jak w poprzednich mazurkach, 1 słoik jabłek prażonych w cukrze, 4 pełne łyżki zmielonych migdałów, kilkanaście sztuk wyłuskanych orzechów, jajko lub białko do posmarowania wałeczków, trochę smażonej skórki pomarańczowej.

Wykonanie: w małej tortownicy lub blaszce wyłożonej folią aluminiową podpiec kruchy spód z podwyższonymi brzegami, pozostawiając część ciasta na kratkę z wierzchu. Gdy ciasto lekko się zaróżowi posypać je migdałami, rozłożyć równa warstwą jabłka, z reszty ciasta taczać cienkie wałeczki i ułożyć z nich na wierzchu kratkę, wkładając w każdą połówkę lub ćwiartkę orzecha. Posmarować rozbitym jajkiem i wstawić do piekarnika. Gdy ciasto ładnie się zrumieni – wyjąć z piekarnika.

Zapraszam do komentowania!

  1. Anna Says:

    Z tego faktycznie może wyjść świetny mazurek. Ciekawy przepis.Nie wpadłabym na to, ponieważ utarło się wykorzystywać jabłka głównie do szarlotki, lub jako słodki dodatek do drobiu. Andzia.

  2. Babcia.Mai Says:

    No to zachęcam do wypróbowania.

Zapraszam do komentowania!

*

.